Jak wybrać najlepsze ochraniacze na rolki?

Jazda na rolkach cieszy się zainteresowaniem osób w każdym wieku. Zarówno dzieci, jak i starsi, decydują się na taki sport i uznają, że to właśnie on pozwala im osiągać świetne wyniki. Pozwala zażywać ruchu, a zarazem mieć kontakt z innymi bliskimi bądź przyjaciółmi, którzy także uwielbiają jeździć na rolkach. Okazuje się jednak, że sport ten bardzo często wiąże się z ryzykiem pojawienia się kontuzji. Dobrze byłoby im skutecznie przeciwdziałać. W jaki sposób moglibyśmy to uczynić? Pomocne są ochraniacze na rolki. Jest ich jednak na rynku tak wiele, że trudno jest nam od razu ocenić, które z nich są najlepsze. Dowiedzmy się, jak to dokładnie ustalić.

Dlaczego stosować ochraniacze na rolki?

Poprzez ochraniacze jesteśmy w stanie zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas jazdy na rolkach. Chronimy się przed małymi i większymi urazami, jak i kontuzjami. Do dyspozycji mamy ochraniacze na kolana, łokcie i nadgarstki. To części ciała, które najczęściej doznają urazów i kontuzji podczas upadku. Jeśli więc będziemy posiadali ochraniacze, to nawet takie upadki nie będą nam straszne. Są one szczególnie ważne dla osób, które dopiero uczą się jeździć na rolkach. Ale i osoby doświadczone nie powinny nigdy uważać się za zbyt pewne siebie. Po pewnym czasie mogliby poważne upaść, a wtedy o kontuzję jest bardzo łatwo. Posiadamy przecież stawy, które są narażone na uszkodzenia. A mogą stanowić one dla nas ograniczenia na kolejne lata.

Jeśli posiadamy ochraniacze, to jazda rekreacyjna na rolkach będzie dla nas w pełni bezpieczna (więcej info tutaj). Rodzice powinni tutaj również zadbać o to, aby ich dzieci za każdym razem zakładały ochraniacze, gdy jeżdżą na rolkach. Przecież bardzo często poruszają się po jezdni, asfalcie, kostce brukowej. Są to nawierzchnie bardzo twarde i upadek na nich jest naprawdę bolesny.

Jak działają ochraniacze na rolki?

Po pierwsze cenne są ochraniacze na łokcie i kolana, zabezpieczające nasze najważniejsze stawy. Decydując się na ich zakup możemy dopasować ich rozmiar do wielkości miseczki zabezpieczającej. Wyposażone są jeszcze w specjalny elastyczny materiał, który pozwala użyć ochraniacze na ciało i odzież. Dobrze, jeśli jeszcze takie ochraniacze są wyposażone w specjalne rzepy z paskami, ponieważ chronią przed przesuwaniem się ich podczas jazdy i upadku.

Ochraniacze dla profesjonalistów

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się ochraniacze skierowane dla rolkarzy bardziej doświadczonych. Specjalnie dla nich zostały przygotowane ochraniacze, które są jeszcze lepiej wyprofilowane, bardziej przylegają do ciała. To sprawia, że rolkarze są zadowoleni z ich komfortowego użytkowania. Ma to istotne znaczenie podczas wykonywania różnych trików, jak i szybkiej jazdy na rolkach. Również dla nich przygotowane zostały ochraniacze zabezpieczające na pośladki, kość ogonową i uda. Są cenne, gdy dochodzi do otarć i upadków na tyłek.

 

Już zapewne wiemy, które ochraniacze idealnie pasują do nas. Dobrze się w nie zaopatrzyć, a następnie zadbać o bezpieczne rolkowanie, samodzielnie bądź z naszymi bliskimi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *