Wybieramy odpowiedni tusz do rzęs!

Często kupujemy różnorodne tusze do rzęs, ale zwykle nie zastanawiamy się nad ich właściwościami. Jedne się sprawdzają i nasze rzęsy wyglądają zniewalająco, inne natomiast sprawiają, że rzęsy się sklejają i nie prezentują się już tak spektakularnie. Przyczyną tego faktu jest często to, że nie zwracamy uwagi na to, czy wybieramy tusze pogrubiające, wydłużające, czy wodoodporne. Nie wszystkie tusze są dedykowane także do naszych rzęs! chcecie poznać, jakie mascary powinnyście używać? Koniecznie przeczytajcie nasz tekst!

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów mascar, m.in. możemy zakupić:

  • tusze wydłużające i podkręcające
  • tusze pogrubiające
  • tusze kolorowe
  • tusze wodoodporne

Dla krótkich i prostych rzęs

Wszystkie panie, posiadające krótkie i proste rzęsy, mogą bez przeszkód używać tuszów podkręcający i wydłużających. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych artykułów, które z pewnością zaspokoją nasze potrzeby. Warto wybierać tusze z dodatkową głębią czerni, które optycznie zagęszczą nasze rzęsy. Tusze podkręcające i wydłużające z pewnością nie są dedykowane dla kobiet, które posiadają swoje naturalne długie rzęsy, ponieważ pomalowanie ich tuszem wydłużającym, może sprawić, że się posklejają. Jeżeli nie chcemy nosić na co dzień mascary wydłużającej rzęsy, możemy użyć jej idąc na imprezę, z pewnością osiągniemy efekt sztucznych rzęs!

 Efektowny wachlarz rzęs

Jeżeli jesteście posiadaczkami bardziej efektownych rzęs, długich i podkręconych, warto podkreślić je tuszem pogrubiający. Dzięki temu otrzymamy zniewalający efekt. Tusze pogrubiające, zwykle dodają także głębi naszemu spojrzeniu oraz są bardziej nasycone czarnym pigmentem. Tusze pogrubiające bardzo dobrze sprawdzają się na co dzień, mogą je także z powodzeniem używać panie, które posiadają krótkie i proste rzęsy. Warto ponownie zakupić taki tusz, jaki miałyśmy wcześniej lub poradzić się przyjaciółki. Źle dobrana mascara i zła jakościowo, może nam się osypywać.

Na imprezę

Jeżeli wybieramy się na imprezę i chcemy dobrze wyglądać, warto zakupić tusz wodoodporny albo kolorowy. Na sezon karnawałowy bardzo dobrze sprawdzą się tusze niebieskie i fioletowe, które podkreślą naszą kreację oraz nasz wygląd. Tusze wodoodporne sprawią, że makijaż dłużej będzie się trzymał i nic nam się nie osypie, a my będziemy wyglądać efektownie i zjawiskowo nawet o 6:00 rano! Pamiętajmy jednak, że tusz wodoodporny nieco gorzej zmywa się z naszych oczu, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się odpowiednie kosmetyki zmywające tego typu mascary.

Wybierając odpowiedni tusz dla naszych rzęs będziemy mogły w pełni cieszyć się z kosmetyku. Jeżeli posiadamy proste i krótkie rzęsy, dobrze jest wybierać tusze pogrubiające i wydłużające, dzięki temu otrzymamy efekt sztucznych rzęs i będziemy wyglądać niezwykle zjawiskowo! Jeżeli natomiast jesteśmy posiadaczkami długich rzęs i zalotnie podkręconych, swobodnie możemy korzystać z tuszów pogrubiający, nawet na co dzień! Idąc na imprezę karnawałową bądź Sylwestera, warto postawić na nieco szaleństwa i zakupić tusze kolorowe – fioletowe, niebieskie a nawet posrebrzane! Bardzo dobrze sprawdzą się także mascary wodoodporne, dzięki temu nasz makijaż będzie się dłużej utrzymywał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *