Witamina C dożylnie – zastosowanie

Witamina C to jedna z najbardziej potrzebnych witamin do życia ludzkiego. Należy do substancji egzogennych przyjmowanych ze środowiska zewnętrznego. Według Światowej Organizacji Zdrowia człowiek ważący około 75 kilogramów potrzebuje spożyć od 45 do 90 mg witaminy C na dobę.

Wiele lat temu witamina C nie była zbyt mocno doceniania, rozpowszechnił ją Linus Pauling oraz Albert Szent-Györgyi publikując pracę na temat witaminy C. W pracy opisali doświadczenie przeprowadzone na 100 pacjentach z chorobą nowotworową, którym podawano 10 mg witaminy C. Pacjenci spożywający witaminę C przeżyli około 10 miesięcy dłużej niż pacjenci, którzy jej nie przyjmowali.

Witamina C różni się do wielu suplementów dostępnych na rynku farmaceutycznym tym, że praktycznie nie ma skutków ubocznych. Jedynym skutkiem może być pojawienie się biegunki lub wzdęć spowodowanych zbyt dużym nasyceniem organizmu witaminą C.

Zastosowanie i korzyści z płynące z dożylnego przyjmowania witaminy C

Słynny doktor Robert Cathcart to jeden z ekspertów z zakresu leczenia witaminą C, to właśnie on opracował dawki i częstotliwości podawania witaminy oraz dokładnie zbadał zmiany powstające w organizmie ludzkim po przyjmowaniu witaminy – nie opisał żadnego skutku ubocznego oprócz biegunki. Dawkę i częstotliwość witaminy C zalecana przy przeziębieniu to 30-40 g/dobę w 6-10 dawkach, zaś w reumatoidalnym zapaleniu stawów 15-100 g/dobę w 4-15 dawkach. Przyjmowanie witaminy C w leczeniu dożylnym stosowanym w witaminoterapii dodatkowo zawiera askorbinian sodu, a nie kwas askorbinowy, ponieważ jest on lepiej tolerowany.

Korzyści z długoterminowego suplementowania witaminy C

  • obniżenie ryzyka zachorowania na raka
  • pomoc w zwalczaniu chorób krążenia
  • wzmocnienie kości, zębów i paznokci (zwiększona synteza kolagenu)
  • pomoc w leczeniu zaćmy
  • wzrost frakcji HDL cholesterolu (dobrego)
  • zmniejszeniem frakcji LDL cholesterolu (złego)
  • regulacja (obniżenie) ciśnienia krwi
  • zmniejszenie ryzyka chorób sercowo-naczyniowych

Witamina C według doktora Fredericka R. Klennera działa skutecznie na zwalczanie chorób bakteryjnych i wirusowych (ospa, świnka, odra, polio). Również przy przewlekłych infekcjach, doktor polecał podawanie antybiotyku wraz z witaminą C. Oprócz tego spożywanie witaminy C zalecał osobom zatrutym tlenkiem węgla, ołowiem lub mającym reakcje alergiczne, infekcje grzybicze lub zmiany po użądleniu owadów.

Witamina C i zwalczanie choroby nowotworowej

Witamina C od paru lat jest regularnie stosowana przy leczeniu onkologicznym. Dzięki niej pacjenci czują znaczącą redukcję bólu oraz poprawę komfortu życia. Dodatkowo witamina C podnosi odporność i pobudza organizm do walki z chorobą. Witamina C według obserwacji wydłuża długość życia, jednocześnie zatrzymując rozwój komórek rakowych. Komórki rakowe giną dzięki powstaniu stresu oksydacyjnego, który pochodzi od rodników narodzonych w wyniku połączenia wody utlenionej z jonami żelaza.

Witaminoterapia bardzo często jest łączona z innymi metodami leczenia raka, przykładowo chemioterapią. Lekarze prowadzący leczenie integracyjne chorób nowotworowych zazwyczaj zalecają podawanie dużych dawek askorbinianu sodu i codzienne uzupełnianie doustne formą liposomalną witaminy C przez co najmniej rok.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *