Sylwester się zbliża, czyli pomysłowe farby do włosów

Wieczór sylwestrowy to jeden z nielicznych wieczorów w roku, gdy pod względem kreacji oraz fryzury pozwolić można sobie na pełną dowolność i zupełne szaleństwo. Na ten czas warto zainwestować w farby do włosów charakteryzujące się bogatszą barwą odcieni, niż tylko tradycyjnie wybierane przez panie fryzjerki warianty. Przecież nawet najbardziej intensywny odcień farby do włosów po pewnym czasie zmyje się, więc nie warto żałować włosów na głowie, jeśli tym bardziej można się pochwalić bujną czupryną. Na zabawę sylwestrową warto przygotować odlotową fryzurę, która swoją nowoczesnością i oryginalnością wygryzie wszystkie pozostałe. Można to zrobić z pomocą markowych farb do włosów o niecodziennych odcieniach:

  • fuksji (czyli odcienia silnie różowego)
  • morskim
  • karminowego oranżu – czytaj więcej
  • bakłażanu (intensywny fiolet)
  • platyny z intensywnym pasmem wybranego koloru
  • zieleni w różnych odcieniach, przeplatanej żółtymi pasemkami – zobacz jak zrobić balejaż

Dziś zakup rzadko spotykanego koloru farby do włosów nie stanowi już żadnego problemu, ponieważ sklepy internetowe na każdym kroku oferują szeroką gamę nie tylko farb, ale także tonerów, czyli kosmetyków do nakładania na włosy już po gruntownym rozjaśnieniu.

Czy farby o intensywnych kolorach są w pełni bezpieczne?

Oczywiście, że tak! Warunek jest prosty – trzeba stosować się z uwagą do wszelkich wskazówek umieszczonych z tyłu opakowania farby lub na dołączonej ulotce. Intensywność koloru nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem, ponieważ do każdego rodzaju farby nowej generacji stosowane są określone składniki, środki chemiczne powodujące określone reakcje, a przez to pojawienie się intensywnej, rzadko spotykanej barwy. Cały sęk w tym, by nie przesadzić z użytą ilością wody utlenionej lub rozjaśniacza, bo to one najbardziej niszczą strukturę włosa. Sam pigment ma za zadanie tylko pokryć określoną powierzchnię. Gdy już włosy zostaną poddane farbowaniu, trzeba je uważnie i dokładnie rozczesać, aby kolor pojawił się równomiernie na całej głowie, aby nie było nierównomiernych plam i miejsc, gdzie farba nie dotarła w ogóle.

Przedsylwestrowe farbowanie

Paniom, które chcą skorzystać z pomocy specjalistów w renomowanych zakładach fryzjerskich, radzimy, by zarezerwowały terminy wizyt z wyprzedzeniem. Wiadomo, że Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester to gorące okresy w życiu zawodowym każdego fryzjera. Na kilka dni przed świętami i nocą sylwestrową fryzjerzy potrafią pracować na swoich stanowiskach nawet po kilkanaście godzin! Czego się nie robi dla zadowolenia najwierniejszych klientów! Przy okazji można się także nauczyć wielu nowych technik fryzjerskich, na których kształcenie wcześniej nie miało się za bardzo czasu. Dopełnieniem idealnego koloru włosów, przygotowanego specjalnie na ostatnią noc roku jest efektowne przyozdobienie brokatem, aby nadać włosom efektu jeszcze bardziej puszystych i błyszczących. Dobrze utrwalona fryzura może się utrzymać do pierwszych promieni dziennego słońca – już w Nowym Roku. A Nowy Rok może się zacząć postanowieniem, że farbować włosy będziemy trochę częściej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *