Co stosować na zniszczone włosy?

Osoby lubiące częste eksperymenty na włosach powinny pamiętać, że dla bezpieczeństwa warto zaopatrzyć się w odżywcze kosmetyki, dzięki którym włosy szybko dochodzić będą do zadowalającej kondycji po wszelkich obciążających je zabiegach. Na zniszczone włosy stosować można różne bogate w witaminy składniki substancje. Wiele z nich przygotowywana jest na bazie naturalnych składników, inne z kolei są wynikiem pracy dermatologów oraz fryzjerów z wieloletnim stażem. W środki naturalne, już na przestrzeni lat przetestowane, warto inwestować w pierwszej kolejności. Zniszczone włosy zregenerują się szybciej, jeśli zastosujemy do nich odpowiednie:

  • odżywki
  • maski
  • kremy
  • szampony
  • balsamy

Ważna jest także dbałość o włosy, jeśli chodzi o częstotliwość mycia. Wbrew pozorom, codzienne mycie włosów wcale nie przedłuża im żywotności oraz nie polepsza ich kondycji. Oczywiście, nie chodzi o to, aby chodzić dwa tygodnie w sklejonych strąkach, ale żeby nie przeceniać zbawiennego wpływu codziennego mycia na jakość naszych włosów.

Zabiegi najbardziej niszczące włosy

Można je wymieniać w nieskończoność, ponieważ współczesna technika fryzjerska w znacznym stopniu polega na stosowaniu urządzeń emitujących gorące fale ciepła, bardzo szkodliwe dla naturalnej struktury włosów. Ostrożnie należy obchodzić się z włosami zwłaszcza, gdy używamy:

  • prostownicy
  • suszarki o wysokiej emisji gorącego źródła powietrza
  • lokówek
  • urządzenia wielofunkcyjne z wymiennymi końcówkami

Przy intensywnym stosowaniu urządzeń do pielęgnacji włosów warto robić sobie raz na jakiś czas chwile przerwy od stosowania kosmetyków i substancji chemicznych obciążających włosy. Zamiast tego warto przygotować domowe maski regenerujące i poświęcić kilka dni w miesiącu na totalny relaks dla włosów oraz kontakt z naturą. Włosy świetnie reagują na wszelkie soki i ekstrakty owocowe, nie tylko te znajdujące się w chemicznie wytwarzanych szamponach. Polecamy spróbować przeciery oraz wyciągi przygotowywane domowymi metodami, z dodatkami wody – już po krótkim zastosowaniu dają one niebywały efekt.

Regenerujemy zniszczone włosy

Ważne jest także przyjmowaniu wszelkich środków i leków doustnych. Działają one na struktury włosów, emitując z wnętrza organizmu wszelkie ważne dla wzrostu i odnowy składniki. Nie do przecenienia są wszelkie medykamenty zawierający skrzyp polny oraz pokrzywę. Działają one na włosy niezwykle pozytywnie, wzbogacając ich strukturę. Włosy stają się grubsze, lśniące i pozbywają się nadmiernej łamliwości. Są także bardziej zauważalne przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, np. w letnim słońcu oraz deszczu. Preparaty ze skrzypem nabyć można w każdej szanującej się aptece. Mogą mieć postać nie tylko tabletek, choć właśnie w tej postaci są najbardziej skuteczne. Szampony ze skrzypem oraz odżywki wspomagać mogą naturalną kurację odnowy włosów. Gdy nagle pod wpływem czynności fryzjerskich zniszczą nam się włosy, nie trzeba panikować, bo współczesny rynek środków ratujących fryzury jest o wiele szerszy, niż kilka lat temu. Zawsze znajdzie się sposób na naprawę nawet największej katastrofy!

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *