Sprawdź jakie właściwości ma miód

   Miód faceliowy jest miodem nektarowym, czyli kwiatowym. Warto wiedzieć, iż nazwa tego produktu pochodzi od kwiatów, z których pszczoły zbierają pyłek do produkcji miodu. Facelia jest to rodzaj roślin z rodziny ogórecznikowatych. Kwiaty mają kolor fioletowy, niebieski lub też biały. Miód faceliowy charakteryzuje się niezwykle jasną barwą oraz bardzo silnym oraz intensywnym aromatem. Produkt ten, charakteryzuje się specyficznym oraz delikatnie kwaskowatym smakiem. Miód faceliowy, posiada bardzo dużą ilość zdrowotnych właściwości. Z tego względu, jest on bardzo cenionym produktem w całej Polsce.

Właściwości zdrowotne miodu faceliowego

                Miód faceliowy spośród pozostałych produktów, wyróżnia się wspaniałym oraz wyjątkowym składem. Warto wiedzieć, iż wyżej wymieniony produkt obniża ciśnienie tętnicze. Z tego względu miód faceliowy powinien być stosowany przez osoby mające tendencję do wysokiego ciśnienia. Produkt ten, wspaniale wzmacnia odporność. Warto wiedzieć, iż zapobiega on wszelkim infekcjom górnych dróg oddechowych. Miód faceliowy charakteryzuje się silnym działaniem antyseptycznym, antygrzybicznym oraz antywirusowym. Miód faceliowy, posiada w składzie dużą ilość choliny, która ma dobroczynne działanie na wątrobę. Z całą pewnością, warto włączyć miód faceliowy do codziennej diety, gdyż charakteryzuje się on szeregiem pozytywnych właściwości. Dodatkowo, wspiera on kurację przewlekłych chorób związanych z układem pokarmowym. Jest on niezwykle skuteczny przy takich dolegliwościach jak na przykład: wrzody żołądka, problemy z woreczkiem żółciowym lub trzustką. Produkt, jakim jest miód faceliowy, zalecany jest osobom, borykającym się z różnymi alergiami. Okazuje się on niezwykle skuteczny w leczeniu na przykład astmy oskrzelowej. Miód faceliowy jest bogactwem minerałów, takich jak: magnez, kobalt oraz także żelazo. Ten naturalny produkt, wspaniale chroni serce a także wpiera leczenie różnych chorób układu krążenia. Miód faceliowy, doskonale regeneruje organizm po przebytym intensywnym wysiłku. Cykliczne spożywanie miodu, obniża szkodliwe działanie używek, takich jak na przykład: alkohol, nikotyna lub też kawa.

Zastosowanie miodu faceliowego w kosmetologii oraz kuchni

             Miód faceliowy wykorzystywany jest nie tylko w kuchni, ale i w kosmetologii. Za pomocą tego produktu można zrobić domowe małe spa. Miód faceliowy bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku różnych maseczek nawilżających. Na dobrze oczyszczoną skórę twarzy, warto nałożyć mieszankę miodu faceliowego, połączoną z jogurtem naturalnym. Po okresie około piętnastu lub dwudziestu minut, należy delikatnie zmyć całą miksturę ze skóry twarzy. Wyżej wymieniona maseczka, doskonale nawilży skórę twarzy. Miód faceliowy może być również stosowany jako naturalna pomadka do ust. Jeśli chodzi o wykorzystanie tego produktu w kuchni, jest on składnikiem następujących dań oraz napojów:

  • naturalny napój izotoniczny,
  • woda smakowa – czytaj więcej,
  • owsianka,
  • ciasto oraz inne wypieki,
  • chleb,
  • deser,
  • lody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *