Sprawdź jaką lokówkę do włosów wybrać!

Przed nami Sylwester oraz karnawał, już dziś warto pomyśleć o modnej stylizacji oraz dodającej charakteru, fryzurze. Najprościej jest oczywiście wyprostować włosy za pomocą prostownicy. W ten szczególny czas, warto jednak nieco zaszaleć i stworzyć ciekawe fryzury  w domowym zaciszu bez konieczności wizyty u fryzjera i wydawania zbędnych pieniędzy. Z pewnością przyda nam się zatem lokówka! Chcecie się dowiedzieć jaką wybrać? Jaka okaże się najbardziej odpowiednia dla was? Sprawdźcie!

Lokówka tradycyjna

Jest to najstarsze urządzenie do kręcenia włosów, znane już przez nasze babcie. Lokówkę tę podłącza się do prądu i oczekuje około 20 minut, aż jej nasada stanie się ciepła. Następnie  zahacza się o jej koniec pasmo włosów i zawija do góry.  w tej pozycji wytrzymujemy około 30 sekund, następnie powoli wyciągamy włosy. Niestety lokówka ta, może poparzyć nam pasma włosów, dlatego trzeba szczególnie uważać. Urządzenie to nie ma żadnych właściwości termoochronnych, z racji swojego wieku. Dlatego posiadając w domu lokówkę tradycyjną i mając zamiar jej używać warto wcześniej spryskać włosy sprayem termoochronnym. Zaletą tych urządzeń jest to, że bardzo dobrze kręcą pasma włosów, dlatego, jeżeli nie używamy na co dzień lokówek ta, z pewnością okaże się bardzo pomocna oraz wystarczająca.

Lokówka stożkowa

Jest to nowoczesne urządzenie do kręcenia włosów, posiadające regulację temperatury oraz chroniące włosy przed spaleniem. Lokówka stożkowa jest bardzo prosta w użyciu, wystarczy nakręcić na nią pasma włosów i odczekać kilka sekund, a następnie po prostu delikatnie zsunąć z włosów. Zaletą tej lokówki jest to, że możemy dowolnie wybierać grubość loków, wszystko zależy zwykle od tego, jak grube pasma będziemy na nią nawijać. Lokówka ta jest niezwykle poręczna, bardzo prosto się nią pracuje, a także zmieści się do każdej walizki. Z pewnością będziemy mogły utworzyć z niej zarówno romantyczne fale, jak i afro-loczki!

Lokówka automatyczna

Jest to sprzęt, który od niedawna jest obecny na naszym rynku. Jeżeli chcemy zakręcić włosy za pomocą lokówki automatycznej, musimy wybrać jak najcieńsze pasma, umieścić w lokówce i włączyć. Lokówka automatycznie schowa włosy wewnątrz urządzenia. Po kilku sekundach będziemy mogli wyciągnąć z niej cienki lok. Lokówka ta chroni przed poparzeniami oraz ma właściwości termoochronne. Dzięki niej możemy stworzyć fryzurę przypominającą nieco tzw. “trwałą”. Lokówka ta nie zakręci nam bardzo grubych loków, trzeba niezwykle uważać, ponieważ biorąc zbyt grube pasma możemy zniszczyć nie tylko lokówkę, ale także i nasze włosy. Sprzęt ten jest na razie popularny szczególnie w zakładach fryzjerskich choć coraz częściej spotykany już w naszych domach.

Jak widać jest wiele rodzajów lokówek do włosów. To jaki wybierzemy, w dużej mierze zależy od naszych upodobań. Jeżeli zwykle nie kręcimy włosów, a mamy w domu lokówkę tradycyjną, możemy jej bez przeszkód użyć. Jednorazowo użyta, z pewnością nie zniszczy naszych włosów. Jeżeli natomiast lubimy kręcić loki, warto zakupić nowszy sprzęt! Zarówno lokówka tradycyjna, jak i automatyczna spełnią nasze oczekiwania. Kwestia tylko tego czy wolimy loki grubsze czy cieńsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *