Sekret piękna – płukanki do włosów!

Chyba każdy i każda z nas marzą o lśniących, wolnych od szybkiego przesuszania się włosach. Faktem jest bowiem, że to, jak wyglądają nasze włosy może wiele mówiąc o stanie naszego włosa. Mówi się nawet, że ze stanu włosów przedwcześnie możemy wyczytać wiele, często bardzo niebezpiecznych chorób. Aby nasze kosmyki przyciągały wzrok nienagannym blaskiem i lekkością, powinniśmy zadbać o nie w specjalistyczny sposób. Ówcześnie mamy naprawdę zadowalający wybór, jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji włosów różnej maści. Odżywki w sprayu czy te w formie kremu nakładane bezpośrednio po umyciu włosów są już jednak przeżytkiem, ustępując miejsca naturalnym formom dbania o włosy. Piękno tkwi bowiem w naturze, a często produkty, które zachęcają nas kolorowymi etykietami zawierają niezliczoną ilość groźnych substancji, które negatywnie wpływają na nasze włosy, dodatkowo je obciążając. Sposobem na piękne włosy, który chwalą sobie Panie i Panowie w każdym wieku są naturalne płukanki. Co kryje się pod tą nazwą i kto w szczególności powinien pokusić się o ich stosowanie?

Komu zaleca się naturalne płukanki do włosów?

Naturalne płukanki do włosów, czyli przygotowane w domowym zaciszu „preparaty” mające na celu zwiększenie objętości, blasku i gładkości naszych włosów zaleca się w szczególności tym z nas, których włosy z różnych przyczyn są matowe, pozbawione blasku oraz zbyt szybko się przetłuszczają. Po tą naturalną maseczkę do włosów, którą wykonać możemy chociażby na bazie rumianku sięgają najczęściej Panie, których włosy znacznie ucierpiały wskutek licznych farbowań włosów, czy dekoloryzacji i rozjaśniania. Regularne stosowanie naturalnych płukanek do włosów polecane jest również posiadaczom włosów wyjątkowo cienkich i łamliwych – naturalne ekstrakty zawarte w płukance przeznaczonej do domowej kuracji sprawi, że nasze włosy nabiorą zadowalającej objętości i będą pełne blasku. Jest to również znakomity sposób na zadbanie o swoje kosmyki wśród nastolatek i nastolatków, którzy borykają się z problemem zbyt szybko przetłuszczających się włosów.

Jak wykonać naturalną płukankę do włosów?

Bez wątpienia pytaniem, które szybko nasuwa się na myśl jest to, w jaki sposób wykonać tego typu płukankę w zaciszu własnego domu. Jest to jednak znacznie prostsze, niż mogłoby się wydawać. Do wykonania płukanki, a jednocześnie odżywczej i regenerującej maseczki potrzebować będziemy jedynie dwóch żółtek, łyżeczkę oliwy z oliwek, soku z połówki świeżej cytryny i bawełnianego ręcznika. Wymienione składniki należy dokładnie ze sobą połączyć i nałożyć na wilgotne ale nie mokre włosy. Tą naturalną alternatywę dla zdrowych i pięknych włosów potrzymać na głowie przez 10-15 minut po czym obficie spłukać letnią wodą. Regularne stosowanie takiej naturalnej, odżywczej maseczki już po pierwszym użyciu znacznie poprawi wygląd naszych włosów, a z czasem nasze włosy staną się widocznie bardziej zdrowsze i pełne blasku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *