Prawidłowa pielęgnacja skóry suchej

Sucha skóra może być bardzo uciążliwa, zwłaszcza zimą, kiedy cały czas mamy kontakt z suchym powietrzem. Dlatego warto pamiętać o jej pielęgnacji, przede wszystkim o stosowaniu odpowiednich kosmetyków.

Kosmetyki do suchej skóry

Pielęgnacja skóry suchej wymaga używania właściwych preparatów. W przypadku balsamów do ciała warto wybierać te, które zawierają w swoim składzie mocznik. Tak substancja w naturalny sposób powoduje zatrzymanie wody w zewnętrznej warstwie skóry, dzięki temu ta staje się lepiej nawilżona i miękka. W przypadku skóry twarzy konieczne jest stosowanie dobrze dobranych kremów. Do cery, która ma skłonności do przesuszania się, najlepiej wybierać kremy dosyć tłuste, które stworzą warstwę ochronną, zabezpieczającą skórę przed działaniem czynników zewnętrznych.

Dieta dla suchej skóry

Osoby, które mają problemy z suchą skórą, powinny również zwrócić uwagę na swój sposób odżywiania się. Należy zatroszczyć się o odpowiednie ilości witamin takich jak witamina A i E, ponieważ mają one bardzo duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania skóry. Równie ważne są także minerały takie jak cynki i siarka. Do diety warto włączyć:

  • warzywa,
  • owoce,
  • ryby,
  • duże ilości wody.

Odpowiednie nawodnienie organizmu będzie miało kluczowe znaczenie dla suchej skóry i pomoże utrzymać ją w dobrej kondycji.

Właściwa pielęgnacja skóry suchej

W czasie pielęgnacji takiej skóry należy pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach. W przypadku twarzy należy zawsze zmywać makijaż wieczorem, najlepiej przy pomocy odpowiednich, przeznaczonych specjalnie do tego celu kosmetyków. Zaleca się również unikanie długich, gorących kąpieli, ponieważ będą one nasilać przesuszenie skóry. Po każdym prysznicu lub kąpieli trzeba zastosować odpowiedni balsam nawilżający. Szczególną uwagę na kondycję skóry należy zwracać jesienią oraz zimą, kiedy jest ona narażona na kontakt z suchym powietrzem w klimatyzowanych pomieszczeniach, a także na działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych. Osoby, które mają suchą skórę, powinny również uważać z opalaniem się, ponieważ długie przebywanie na słońcu będzie niekorzystne.

Domowe maseczki i zabiegi

W domu można przygotować wiele różnych maseczek, które będą bardzo skutecznie pomagały w pozbyciu się suchej skóry. Do wykonania takich domowych kosmetyków stosuje się między innymi naturalne olejki, wspomagające naturalną regenerację skóry. Do tego celu doskonale nadają się także:

  • żółtka, zawierające witaminę A i cholesterol,
  • siemię lniane łagodzące podrażnienia,
  • awokado, bogate w wartościowe tłuszcze,
  • maliny i truskawki.

Składniki pozwalające na przygotowanie skutecznych maseczek znajdą się w każdej kuchni.

Pielęgnacja skóry suchej wymaga dużej staranności i przestrzegania określonych zasad. Dzięki właściwemu postępowaniu oraz stosowaniu wysokiej jakości kosmetyków można uporać się z tym problemem i przywrócić swojej cerze idealny blask. Z tego powodu warto zainwestować trochę czasu w odpowiednią troskę o skórę, a także w skomponowanie właściwej diety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *