Obuwie medyczne – korzyści i rodzaje

Obuwie medyczne przeznaczone jest dla osób pracujących w branży medycznej – przychodnie, szpitale, laboratoria, kliniki i gabinety lekarskie. Powstaje z wysokiej jakości surowców, które gwarantują niezastąpioną wygodę podczas długoterminowego użytkowania. Zazwyczaj cześć wierzchnia obuwia medycznego wykonana jest z miękkiej skóry, zaś podeszwa z tworzywa sztucznego.

Obuwie medyczne gwarantuje wysoki komfort i higienę osobom długo pracującym na nogach w warunkach hospitalizacyjnych. Dostępne jest w wersji damskiej i męskiej, a także w przeróżnych ciekawych fasonach i krojach. Zapewnia swobodną wymianę powietrza oraz odciąża kręgosłup i kolana. Według licznych badań obuwie medyczne jest nie do zastąpienia, dlatego też wiele osób chętnie korzysta z niego w życiu codziennym, w szczególności osoby mające bardzo wrażliwe stopy.

Jakie korzyści gwarantuje obuwie medyczne?

Zapotrzebowanie na obuwie medyczne stale wzrasta. Wynika ono między innymi z ciągłego rozwoju branży medycznej – nowo powstające kliniki, przychodnie i gabinety lekarskie, a także ze wzrostu liczby osób cierpiących na różnego rodzaju schorzenia stóp. Obecnie posiadanie obuwia medycznego stało się czymś obowiązkowym, w szczególności dla osób pracujących w branży medycznej.

Obuwie medyczne posiada antypoślizgową podeszwę, która gwarantuje doskonałą przyczepność w każdych warunkach. Sprawdza się na gładkich, jak również chropowatych powierzchniach. Dobrej jakości obuwie medyczne powstaje tylko z naturalnych składników, które umożliwiają prawidłowe wentylowanie stopy.

Obuwie medyczne odznacza się charakterystyczną budową, która zapewnia swobodny ruch nogi przy każdym kroku. Wyprofilowana podeszwa połączona z materiałem z miękkiej skóry pozwala idealnie dopasować obuwie do każdego rodzaju stopy. Dzięki specjalnej skórzanej cholewce przepuszczającej powietrze stopy nie pocą się i są doskonale wentylowane. Osoby poruszające się w obuwiu medycznym odczuwają wrażenie chodzenia po delikatnym i przyjemnym puchu. Ponadto obuwie medyczne skutecznie odciąża kolana, stawy i kręgosłup, a dzięki temu osoby pracujące w branży medycznej później odczuwają zmęczenie.

Na co zwrócić uwagę wybierając obuwie medyczne?

Obuwie medyczne powstało z myślą o zniwelowaniu odczucia zmęczenia wynikającego z długiego poruszania się w butach i zagwarantowaniu wysokiego komfortu odczuwanego podczas chodzenia. Głównie korzystają z niego osoby pracujące w przychodniach, szpitalach, gabinetach lekarskich i innych placówkach medycznych. Długie dyżury oraz praca na stojąco są bardzo męczące i znacząco obciążają kręgosłup oraz kolana. Dlatego też w wszystkie osoby pracujące w branży medycznej powinny korzystać z wysokiej jakości obuwia medycznego.

Dobrze dobrany rozmiar

Decydując się na zakup obuwia medycznego musimy przemyśleć jego rozmiar. Najlepiej sprawdzić jakiej wielkości jest obuwie, z którego najchętniej korzystamy, na co dzień. Jeśli każdego dnia nosimy wybrane buty, w których nasze stopy są wygodnie ułożone, nie obcierają się i nie są zbyt mocno ściśnięte, to mamy pewność, że taki sam rozmiar będzie odpowiedni dla obuwia medycznego.

Komfort i styl

Wybierając obuwie medyczne musimy mieć na uwadze komfort i wygodę. Nie najważniejszy jest wygląd obuwia, czy też jego kolor. Buty medyczne powinny swobodnie dopasowywać się do stopy, zapewniać doskonałą wentylację, być antypoślizgowe i obciążać stawy oraz kręgosłup.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów butów medycznych, które są wygodne, a także estetycznie i modnie zaprojektowane. Każda osoba z pewnością znajdzie model dla siebie, który spełni jego wszystkie oczekiwania. Trzeba pamiętać, że obuwie medyczne kupujemy w celu zwiększenia swojego komfortu, dlatego też musi być ono anatomicznym odbiciem kształtu stopy.

Wentylacja obuwia

Buty medyczne powinny dobrze przepuszczać powietrze, dzięki temu stopy nie będą się pocić i uzyskają ochronę przeciwgrzybiczną. Najlepszym rozwiązaniem są buty z materiału skórzanego, który zapewnia właściwą wentylację i dobrze dopasowuje się do kształtu stopy.

Wysoka jakość

Obuwie medyczne podobnie, jak innego rodzaju obuwie dostępne jest w postaci rozmaitych modeli o różnym standardzie. Zakupić można tańsze lub droższe buty, które różnią się rodzajem i gatunkiem zastosowanego materiału, a także sposobami wykonania. Najlepszym wyjściem są nieco droższe modele obuwia medycznego, które tworzone są z wysokiej jakości skóry i tworzywa sztucznego. Gwarantują one wygodę, są lekkie i przyjazne dla skóry. Ponadto odznaczają się wysoką wytrzymałością i dzięki temu mogą służyć dłużej niż jeden sezon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *