Najbardziej popularny rodzaj trądzika

Trądzik neuropatyczny jest zdecydowanie najczęściej występującym rodzajem trądziku. Z powodu podłoża psychicznego, jego leczenie koniecznie wymaga konsultacji z psychologiem. Trądzik neuropatyczny pojawia się u osób, które mają niską samoocenę, dążą do doskonałości, a także nie osiągają w tym spełnienia.  Bardzo często towarzyszy także depresji.

Jak leczyć trądzik neuropatyczny?

Trądzik neuropatyczny jest złożonym problemem, ponieważ diagnoza, a także leczenie nie są łatwe. Osoby chore bardzo często boją się przyznać do krzywdy jaką sobie wyrządzają. Istotnym krokiem na drodze wyleczenia właśnie takiej osoby jest uświadomienie jej oraz najbliższym z czym tak naprawdę się mierzy. Niezbędna jest konsultacja u lekarza dermatologii, nie można pod żadnym pozorem zastąpić jej wizytą u kosmetyczki. Dermatolog zaproponuje osobie chorej leki, które pomogą zapobiec powstawaniu niedoskonałości, a także zniwelują przebarwienia i blizny, które powstały w wyniku rozdrapywania i wyciskania. Kluczem do wyleczenia skóry będzie ich regularne stosowanie oraz powstrzymywanie się od samodzielnego usuwania niedoskonałości.

W celu pełnego rozwiązania problemu trądziku neuropatycznego należy poświęcić uwagę również psychologicznej części problemu. Występuje mnóstwo przypadków, w których niezbędna będzie konsultacja z psychologiem, który będzie pracował z chorymi nad poprawieniem ich samooceny, a także nastroju i zahamowaniem destrukcyjnych działań. W bardzo skrajnych przypadkach konieczne może być nawet leczenie psychiatryczne. Najbardziej skuteczne leki od dermatologa nie będą wstanie zwalczyć problemu, gdy chory będzie wyciskał oraz rozdrapywał wypryski. Bardzo ważne jest również wsparcie najbliższych osób, które powinny dowartościowywać chorego oraz pomóc mu w organizacji czasu by nie myślał o problemie. Muszą także stanowczo reagować, gdy bliska osoba zostanie przez nich przyłapana na wydrapywaniu lub wyciskaniu pryszczy.

Skutki samodzielnego i nadmiernego usuwania niedoskonałości skóry

W bardzo prosty sposób można rozpoznać osoby, które cierpią na trądzik neuropatyczny, ponieważ bardzo dużo czasu spędzają one przed lustrem i szukają kolejnych zmian na swojej skórze. Wyciskanie oraz rozdrapywanie niedoskonałości daje takim osobom chwilowe poczucie kontroli, a także rozwiązanie problemu oraz związane z tym faktem uczucie ulgi. Rezultaty są jednak zupełnie przeciwne. Bakterie, które są roznoszone przez palce po całej twarzy powodują powstawanie kolejnych niedoskonałości, które ponownie są wydrapywane i wyduszane.

Problem pogarsza się, gdy krosty będą pojawiały się coraz szybciej. Ostatecznie cała twarz pokryta będzie nie tylko wypryskami, ale również  rozdrapanymi plackami skóry, ranami i przebarwieniami. Po rozdrapanych krostach będą powstawały głębokie blizny – zobacz forum. W części przypadków problem jest marginalny, na ramionach, twarzy czy plecach pojawia się dosłowni po kilka wyprysków na miesiąc. Po kilku tygodniach regularnego rozdrapywania i wyciskania pryszczy cała powierzchnia skóry będzie pokryta licznymi zmianami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *