Mata masująca Body Shape Casada – cena, opinie

Choroby bólowe stawów kręgosłupa i zmiany zwyrodnieniowe to jedne z chorób cywilizacyjnych, dosięgających coraz więcej osób. Wpływa na to wiele czynników: niewłaściwy tryb życia, praca w pozycji siedzącej czy nawet samo przebywanie w tej samej pozycji bez możliwości zmiany, bardzo mało ruchu, niewłaściwa dieta, prowadząca do powstania otyłości oraz chorób cukrzycowych, a także stres czy używki, jak alkohol czy papierosy. I chociaż może się nam zdawać, że to wszystko jest tylko chwilowe, że przecież się ruszamy, to jest to ilość niedostateczna, aby utrzymać zdrowie najważniejszej kolumny podporowej naszego organizmu.

Tradycja masażu sięga czasów starożytnych, gdzie do masowania używano całego szeregu pachnących olejków, które nie tylko ułatwiały pracę samemu masażyście, ale słynęły również ze swoich niezwykłych właściwości. Jedne służyły typowo relaksacji, inne dbałości o kondycję skóry. Nie bez znaczenia były także personalne upodobania masowanych.

Na masaże w starożytnej cywilizacji mogli sobie pozwolić zaledwie nieliczni, najbogatsi, których ich właśni niewolnicy uwalniali od dokuczliwych bólów stawów czy karku. Ból pleców jest bowiem chorobą tak starą, jak świat, a manualne zabiegi przynosiły niemalże natychmiastową ulgę, a także zapobiegały nawrotom dolegliwości.

O tym porozmawiamy z panią Magdą Jaworską, przedstawicielką firmy Clavam.

Dla kogo masaż automatyczny? Dlaczego akurat masaż?

Zapytaliśmy panią Magdę, komu poleciłaby masaż.

– Na pewno każdej osobie, która uskarża się na jakiekolwiek dolegliwości bólowe. To mogą być plecy, szyja, kark, lędźwie. Nie ma jakichś szczególnych przeciwwskazań, masaż jest odpowiedni dla osób w każdym wieku: dla dorosłych, dzieci, starszych, młodzieży, a nawet niemowląt. Dla młodszych użytkowników oczywiście tylko i wyłącznie pod kontrolą osoby dorosłej, należy o tym bezwzględnie pamiętać! Masaż jest nie tylko pomocny na przeróżne schorzenia, masaż jednocześnie jest wspaniałym sposobem na relaks i odprężenie. Dzięki bodźcom płynącym bezpośrednio do naszego ciała, wzmagamy osłabione mięśnie, usprawniamy krążenie krwi i limfy, a co za tym idzie, następuje miejscowe lepsze odżywienie tych tkanek. Bardzo często obszary objęte chorobowo wskutek długotrwałego ucisku lub nacisku są zwyczajnie niedożywione. Nie zawsze też mamy czas, aby zapisać się na siłownię lub nawet zwyczajny basen i rower, a są wręcz osoby, które nie mogą zażywać takich aktywności fizycznych. Dlatego z myślą o nich, stworzyliśmy matę wibrującą Body Shape. – podsumowała obszerną wypowiedź pani Magda.

Co zrobić, kiedy bolą plecy?

– Faktycznie, to wcale nie jest taki rzadki problem. – Zgadza się z nami pani Magda. – Czasami z systematycznością jest bardzo ciężko i wcale nie jest to kwestia lenistwa. Proszę sobie wyobrazić następującą sytuację: osoba, która skarży się na bóle kręgosłupa zajmuje się pracą w sektorze transportu. To może być kierowca pociągu lub tira, konduktor, stewardessa. To może być też przedstawiciel handlowy, który odbywa liczne podróże po danym obszarze. Dla takich osób, na długo unieruchomionych, znalezienie czasu na regularne ćwiczenia, a już tym bardziej na wizytę, graniczy z cudem – podsumowuje pani Jaworska.

– Jakimi opiniami cieszy się mata wibracyjna Body Shape?

– Klienci bardzo sobie ją cenią przede wszystkim za bezawaryjność. Jako firma dajemy dodatkowe trzy lata gwarancji do podstawowych dwóch, co daje aż pięć lat gwarancji w sumie. Niewiele firm  może się pochwalić podobnym krokiem. My tak, ponieważ jesteśmy pewni, że to, co sprzedajemy naszym klientom, jest najwyższej jakości, za którą nie boimy się ręczyć. Opinie są bardzo, bardzo dobre, jeszcze nie spotkaliśmy się z tym, aby któryś klient był niezadowolony z zakupu.

A co z osobami, które nie mogą korzystać z masaży ręcznych z przyczyn zdrowotnych?

– Właśnie dlatego dla takich osób opracowaliśmy matę masującą Body Shape. Korzystać z niej mogą też osoby, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą być zapisane na masaż manualny. Mata wibracyjna Body Shape przyda się każdemu, kto cierpi na przewlekłe bóle kręgosłupa ­– podpowiedziała nam pani Marta.

Brzmi bardzo zachęcająco. Czy mogłaby nam pani przybliżyć nieco ten produkt?

– Ależ oczywiście, z chęcią. Tak, jak już wspominałam, mata wibracyjna Body Shape to idealne rozwiązanie dla osób, które z jakiegoś powodu muszą zrezygnować z masażu tradycyjnego. Taką matę możemy rozłożyć wszędzie: w pracy, w domu, a nawet zabrać ze sobą w podróż.

Czy mata wibrująca Body Shape może zastąpić prawdziwy masaż?

– Naturalnie, w dodatku jest o wiele bardziej bezpieczna! Mata wibrująca Body Shape to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie mogą bądź nie potrafią wygospodarować czas w regularnych odstępach, aby zapisać się do specjalisty na zabieg. Taką matę możemy używać wszędzie: w domu, w pracy czy nawet w podróży. Ma niewielkie wymiary, a po jej użyciu możemy spokojnie ją złożyć i schować, na przykład na szafę. Dzięki temu oszczędzamy miejsce w domu i nie zajmujemy niewielką przestrzeń dodatkowymi sprzętami. Bardzo ważną rzeczą jest brak konieczności podłączania maty do prądu. Urządzenie jest wyposażone w adapter, więc właściwie jedynym, czego potrzebujemy do jej użytkowania, to kawałek równego miejsca, na którym możemy rozwinąć matę i korzystać z nieocenionych właściwości masażu.

Co jeszcze oferuje nam mata wibrująca Body Shape?

– Przede wszystkim wygodę użytkowania. Opinie, jakie mamy od klientów są bardzo dobre. Klienci wskazują na bardzo czytelny układ pilota i możliwość złożenia maty, kiedy tylko nie jest potrzebna. Co więcej, dajemy im wybór: mogą korzystać z programu manualnego masażu, jak i automatycznego Wszystko to robimy z myślą o tym, aby jak najlepiej pomóc ludziom w walce z ich dolegliwościami i podnieść komfort życia na tyle, na ile to możliwe.

W takim razie, w jakim sklepie można szukać maty masującej Body Shape?

– Oryginalny komplet maty masujące Body Shape jest dostępny tylko i wyłącznie na pokazach organizowanych przez markę Clavam. Jej koszt to 10 700 zł. W innych przypadkach są o podróbki podszywające się pod naszą firmę i zaniżające standardy. Jeżeli cena jest kilkukrotnie niższa, wówczas nie powinniśmy już mieć żadnych wątpliwości.

Pod koniec zapytaliśmy, jak się prezentuje mata. Wydawało się nam, że może kojarzyć się z brzydkim, szpitalnym sprzętem, jednak i tutaj po raz kolejny bardzo pozytywnie się rozczarowaliśmy.

– Zadbaliśmy o to, aby design maty był nowoczesny – przyznaje pani Magda. – Mata została utrzymana w stonowanych odcieniach szarości i czerni, z eleganckim czerwonym paseczkiem po bokach. Dzięki temu jest odpowiednia dla osób w każdym wieku i nie budzi nieprzyjemnych skojarzeń – dodaje. – Dzięki wyborowi uniwersalnych barw mata będzie idealnie się prezentowała zarówno w damskiej sypialni, jak i męskim królestwie, cały czas pasując do otoczenia. Ponadto ciemniejsze, stonowane barwy będą wolniej się brudzić, a to bardzo ważne. Każdy, kto ma rodzinę wie, jak szybko brudzą się rzeczy – przyznaje ze śmiechem pani Magda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *