Masz włosy – masz suszarkę

To podstawowa zasada.
Każde włosy wymagają suszenia lub jednoczesnego suszenia i wymodelowania. Włosy można pozostawić „samym sobie” tylko wtedy, gdy umyjemy je w ciągu dnia. Największym „grzechem” jest bowiem położenie się spać z mokrymi włosami. Wówczas zagniatają się one, nie mówiąc już o mokrej pościeli i dyskomforcie oraz konieczności porannego układania fryzury – zobacz galerię.

Suszarka – podstawowy element łazienki
W każdej łazience musi się znaleźć suszarka do włosów. Powinien być to taki model, z którego będzie korzystać większość domowników. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by każdy miał swoją. Idealna jest taka, która ma

  • ergonomiczny włącznik – taki, którym można łatwo uruchomić lub zatrzymać suszarkę jednym naciśnięciem, bez zbędnych manipulacji i szukania,
  • zestaw nasadek,
  • regulowaną siłę nawiewu,
  • regulowaną temperaturę – ciepłą i zimną z prostym przełącznikiem,
  • przegubowy kabel – czyli taki, który ma obrotowe mocowanie do podstawy urządzenia. Nie ma nic gorszego, niż ciągłe „odkręcanie” kabla, który zwija się podczas suszenia lub modelowania włosów. Skutecznie zniechęca do używania suszarki i zmusza do poszukania takiej z właściwym przewodem.

Dobrze, jeśli w zestawie suszarka ma specjalny uchwyt, który można przymocować do ściany i na nim umieszczać przyrząd; niektóre mają specjalne uszka-uchwyty do zawieszania ich w pobliżu lustra lub w szafce tak, by były zawsze pod ręką.

Suszarka – dobrana do włosów
Obecnie można kupić suszarki wielofunkcyjne – zobacz ranking, z różnymi przystawkami, nakładkami i regulowaną siłą nadmuchu. Pozwala to dobrać suszarkę do rodzaju włosów: delikatne i cienkie nie będą tolerowały silnego podmuchu gorącego powietrza: włosy, ocierając się o siebie, stają się szorstkie i matowe. Dodatkowo potraktowane gorącym powietrzem osłabiają się. Podobnie gorących podmuchów nie lubi łojotokowa skóra głowy: łój pod wpływem ciepła wydziela się o wiele szybciej. Przy włosach mocnych można sobie pozwolić na silniejszy nawiew i cieplejsze powietrze. Włosy cienkie dobrze będą wyglądały wysuszone suszarką z dyfuzorem; włosy grube i gęste – suszarką z nasadką koncentrującą nawiew. Jeśli modeluje się włosy na szczotce, wówczas dobrze jest użyć wąskiego strumienia powietrza, by skoncentrowany obejmował tylko włosy na szczotce.

Suszarka – najlepszy przyjaciel
Dobierając suszarkę, po ocenie, czy w zestawie są potrzebne elementy, należy potrzymać suszarkę w ręku i sprawdzić, czy nie jest za ciężka. Nic gorszego dla użytkownika, jak mdlejąca  ręka i niemożność porządnego dosuszenia włosów… bo suszarka jest tak ciężka, że nie da się jej dłużej utrzymać.
Wybierając suszarkę do włosów trzeba kierować się jej wyglądem ceną i firmą. Dobrze jest wybrać suszarkę znanej firmy, od lat specjalizującej się w produkcji suszarek. Wówczas mamy pewność, że firma tak udoskonaliła model, iż jest on bezusterkowy i posłuży długo. Jeśli firma jest mało znana, a jej funkcjonowanie na rynku jest krótkie, wówczas (choć nie zawsze) model może być niedopracowany, a przez to usterkowy.
Dobrze, jeśli suszarka ma dodatkowe etui, w które można ją zapakować w podróż podobnie, jak inne akcesoria. Niektóre firmy dodają taki gadżet do zestawu, co przydaje się zwłaszcza podróżnikom.

Tylko mając „z tyłu głowy” te zasady przy kupnie suszarki można mieć pewność, że zakupiony model będzie cieszył i służył przez lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *