Kosmetyki na trądzik młodzieńczy

Kosmetyki na trądzik młodzieńczy Trądzik młodzieńczy dotyka nie tylko nastolatków, ale także osoby dojrzałe – wtedy taką dermatozę nazywamy trądzikiem osób dorosłych. Leczenie trądziku bywa trudne i długotrwałe, a jednym z jego kluczowych elementów jest stosowanie odpowiednich kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Po jakie preparaty zatem warto sięgać? Na co uważać? Podpowiadamy.

Co to jest i jak wygląda trądzik młodzieńczy?

Trądzik młodzieńczy określany powszechnie trądzikiem pospolitym zaliczany jest do najczęściej występujących chorób skóry. Szacuje się, że obecnie z problemem tym zmaga się co druga osoba w wieku od 13 do 25 roku życia. Trądzik młodzieńczy charakteryzuje się występowaniem zmian skórnych w postaci otwartych i zamkniętych zaskórników oraz wykwitów zapalnych, czyli krost i grudek, które mogą pojawiać się nie tylko na skórze twarzy, ale także klatce piersiowej, plecach i ramionach.

Skąd się bierze trądzik młodzieńczy? Do głównych przyczyn powstawania niedoskonałości na skórze zalicza się m.in. zaburzenia w gospodarce hormonalnej, złą dietę, przyjmowanie niektórych leków, predyspozycje genetyczne, stres czy używanie niewłaściwych preparatów pielęgnacyjnych.

Trądzik młodzieńczy – jakie kosmetyki stosować?

Pielęgnacja cery podatnej na trądzik wymaga zastosowania odpowiednich kosmetyków. W tym konkretnym przypadku codzienna pielęgnacja skóry powinna skupiać się na regulacji pracy gruczołów łojowych oraz łagodzeniu powstałych stanów zapalnych i zaskórników. Takie właściwości ma między innymi bogate w azeloglicynę oraz niacynamid A-SERUM Nanili.

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez osoby zmagające się z trądzikiem młodzieńczym jest korzystanie z bardzo mocno wysuszających preparatów. Należy pamiętać o tym, że cera problematyczna nierzadko potrzebuje nawilżenia, w przeciwnym wypadku gruczoły łojowe będą produkowały jeszcze więcej sebum, co w efekcie przyczyni się do nasilenia występujących objawów. Dlatego też warto sięgać po kosmetyki z substancjami o działaniu nawilżającym jak np. trehaloza czy fitosfingozyna. Świetnym rozwiązaniem jest używanie kosmetyków profesjonalnych wykazujących działanie przeciwzapalne i łagodzące, takich jak L-CREAM Nanili. Produkt ten bogaty jest w kwas laktobionowy, który działa bakteriostatycznie, zmniejszając tym samym powstawanie stanów zapalnych, a przy tym silnie nawilża.

Niewskazane natomiast jest stosowanie preparatów zawierających w składzie substancje komedogenne (zaskórnikotwórcze), które blokując pory, przyczyniają się do powstawania niedoskonałości. Należą do nich kosmetyki np. z olejami mineralnymi (parafinami), silikonami czy parabenami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *