Jak pozbyć się cellulitu?

Każda kobieta ma cellulit i jest to zjawisko całkowicie normalne. Nie każda kobieta jednak ma cellulit w takim samym stopniu widoczny. Widoczność cellulitu zależy od wielu kwestii – od wagi (jest on widoczny także wtedy, gdy bardzo szybko schudnie się dużo kilogramów), sposobu odżywiania, trybu życia czy też od predyspozycji, czy używanych kosmetyków. Na szczęście, widoczność cellulitu jest czymś, z czym można walczyć na różne sposoby – używając odpowiednich kosmetyków, wykonując specjalne ćwiczenia, czy też chodząc na specjalne zabiegi antycellulitowe w gabinetach SPA.

Specjalne masaże antycellulitowe

Masaż antycellulitowy polega na głaskaniu, ugniataniu, rozcieraniu, wyciskaniu i wstrząsaniu  w sposób naprawdę intensywny. Wiele masaży antycellulitowych polega także na pracy z bańką chińską. Warto podkreślić, że sporo kobiet odczuwa tego typu masaże w sposób nieprzyjemny, a nawet bolesny. Ogromną zaletą takiego masażu jest jednak fakt, że autentycznie pomaga w pozbyciu się i rozłożeniu komórek tłuszczowych pod skórą. To właśnie dzięki temu skórka pomarańczowa znika z powierzchni skóry. Dodatkową zaletą tego typu masaży jest także ujędrnienie i napięcie skóry oraz fakt, że redukują one obrzęki. Ponadto jak każdy masaż, tak i masaż antycellulitowy pozwala także się zrelaksować i poprawia samopoczucie.

Nowością w wale z cellulitem jest skorzystanie z zabiegów Icoone, które opierają się na masażu podciśnieniowym – mówi specjalistka z salonu Magia dla Ciała Holistic Day Spa, oferącego zabiegi Icoone we Wrocławiu.

Zabiegi modelująco-antycellulitowe

Oprócz masażu antycellulitowego zawsze można także poddać się specjalnym zabiegom modelująco-antycellulitowym. Bardzo popularnym zabiegiem jest ten z wykorzystaniem terapii algowo-kawowej Revolution od Massada The Natural Treatment. Takie zabiegi działają drenująco i zmniejszają obrzęki. Sprawiają, że cellulit staje się mniej widoczny. Dodatkowo tego typu zabiegi sprawiają także, że usprawnione zostaje krążenie zarówno krwi, jak i limfy, dzięki czemu nie ma żadnych zastojów, które wyglądają nieatrakcyjnie. Oprócz tego, po takim zabiegu można spodziewać się także poprawy nawilżenia danej partii ciała.

Dla kogo zabiegi i masaże antycellulitowe?

Zarówno zabiegi, jak i masaże antycellulitowe są przeznaczone dla osób, które mają widoczny cellulit i które chcą go zmniejszyć. Z takich zabiegów w gabinetach SPA skorzysta każda osoba, której ciało ma tendencję do tworzenia skórki pomarańczowej. Sprawdzą się one także u każdego, kto ma nieatrakcyjne uwypuklenia, wgłębienia, grudki czy bruzdy na ciele. Dodatkowo co może być naprawdę ciekawe, takie zabiegi świetnie sprawdzą się u osób mających problemy z obrzękami stawów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *