Gabinet stomatologiczny wymaga wyposażenia w najwyższej jakości akcesoria, materiały czy narzędzia

Na skuteczne leczenie stomatologiczne składa się wiele czynników. Oprócz doświadczenia i kompetencji specjalisty, bardzo ważna jest funkcjonalność i jakość stosowanych akcesoriów. Jakiego wyposażenia nie może zabraknąć w gabinecie stomatologicznym?

Wiertła – podstawowe narzędzia stomatologiczne

Takie wyposażenie od razu kojarzy się z pracą stomatologa. Chociaż czasem wyglądają niepozornie, w rzeczywistości charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia. Oprócz tego wiertła stomatologiczne muszą być też odporne na substancje chemiczne, wykorzystywane w leczeniu. Z wierteł korzysta się przy m.in. leczeniu zmian próchnicznych oraz przy wygładzaniu zębów. W dobrze zaopatrzonych sklepach z wyposażeniem stomatologicznym (np. Predent) spotkamy się z kilkoma rodzajami wierteł, do których należy zaliczyć:

  • wiertła diamentowe
  • wiertła z węglika spiekanego
  • wiertła chirurgiczne

Jakie materiały stomatologiczne wykorzystuje się w profesjonalnych gabinetach?

Jednym z rodzajów są materiały półpłynne. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów takiego zaopatrzenia gabinetów stomatologicznych. Dużym zaufaniem specjalistów cieszą się kompozytowe żywice, kompozyty o wysokiej uniwersalności oraz środki zawierające w swoim składzie nanomodyfikatory. Do innego typu należą materiały wypełnieniowe światłoutwardzane. Takie specjalistyczne produkty mogą być dedykowane do konkretnej grupy zębów, ale spotkamy się również z rozwiązaniami uniwersalnymi.

Co łączy profesjonalne artykuły stomatologiczne?

Specjalistyczne wyposażenie gabinetu stomatologicznego to coś, o co trzeba dbać nieustannie. Jeśli jakieś akcesoria się zużyją lub zniszczą, należy je jak najszybciej wymienić na nowe. Oprócz tego, w każdej placówce zdrowia spotkamy się z rozwiązaniami jednorazowymi, które trzeba uzupełniać stale.

Wcześniej wymienione przykłady to tylko kilka z wielu typów materiałów, narzędzi i akcesoriów dentystycznych, używanych w gabinetach. Chociaż różnią się zastosowaniem, składem i warunkami użycia, łączy je kilka cech. Mowa o bezpieczeństwie. Wyposażenie dla gabinetów stomatologicznych musi być w pełni bezpieczne dla zdrowia pacjenta. Żeby się o to zatroszczyć, należy wybierać jedynie przetestowane akcesoria dentystyczne, dostępne w profesjonalnych sklepach stomatologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *