Epilacja laserowa niejedno ma imię – najskuteczniejsze lasery do depilacji

Epilacja laserowa to jedyna metoda usuwania owłosienia, która zapewnia trwałe rezultaty. Warto wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów laserów do depilacji, które nieco różnią się od siebie działaniem. Nowoczesna laseroterapia umożliwia usuwanie nie tylko ciemnych włosów, ale też jasnych. Sprawdź, jakich efektów możesz spodziewać się po zabiegach depilacji laserami Motus, Thunder i Vectus.

Co to jest epilacja laserowa?

Epilacja laserowa, nazywana też depilacją laserową to metoda trwałego usuwania owłosienia przy pomocy światła laserowego. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod depilacji (np. maszynki do golenia, depilatora elektrycznego, wosku), po zabiegu epilacji, nie trzeba się już przejmować odrastającym owłosieniem i wrastającymi włoskami. Laserową depilację należy wykonywać w sesjach, aż do uzyskania pełnego efektu, czyli degradacji wszystkich cebulek włosa. Poniżej przedstawiamy trzy lasery do depilacji oraz możliwości, jakie stwarzają.

Depilacja laserem Motus – skuteczne usuwanie nawet jasnych włosów

Najnowsze lasery do depilacji umożliwiają usuwanie każdego typu owłosienia. Jeszcze do niedawna dostępne były tylko lasery, które działały wyłącznie na ciemne włosy. Co więcej, warunkiem powodzenia zabiegu była jasna, kontrastująca z czarnym owłosieniem, karnacja. Rozwój technologii laserowej pozwolił na opracowanie metody skutecznego usuwania włosków w kolorze blond, a nawet siwych. Epilacja laserowa stała się też zabiegiem dostępnym dla osób o ciemnej karnacji.

Jak to możliwe? Laser aleksandrytowy Motus charakteryzuje się wyjątkowo szybkim wychwytywaniem chromoforu melaniny w skórze. Wychwycenie barwnika włosów zajmuje mu o 25% mniej czasu niż innym laserom do depilacji. Dzięki temu urządzenie doskonale usuwa zarówno ciemne, jak i jasne włosy.

Laser Thunder MT – szybkie i bezbolesne usuwanie owłosienia

Thunder MT, podobnie jak Motus, umożliwia laserowe usuwanie owłosienia ciemnego i jasnego. Jego innowacyjność polega na zastosowaniu Mixed Technology, czyli połączenia dwóch najbardziej skutecznych laserów: aleksandrytowego o długości fali 755 nm i neodymowo-yagowego o długości fali 1064 nm. Rozwiązanie to ułatwia indywidualne dopasowanie epilacji laserowej do potrzeb pacjenta, a tym samym zwiększa jej skuteczność i bezpieczeństwo. Zróżnicowana wielkość głowic pozwala na szybką i trwałą depilację laserową nóg czy pleców, ale też precyzyjne usunięcie owłosienia z małych i trudno dostępnych obszarów, takich jak okolice intymne.

Epilacja laserowa Thunder MT jest zabiegiem o minimalnej bolesności. Urządzenie wyposażone zostało w najnowocześniejszy systemu chłodzenia skóry, dzięki czemu dyskomfort towarzyszący usuwaniu włosków został zminimalizowany. Trzeba mieć jednak na uwadze, że depilacja laserowa bikini, pach oraz innych wrażliwych miejsc o cienkiej skórze, może być odczuwana jako bolesna.

Co potrafi laser do depilacji Vectus?

Laser do depilacji Vectus to urządzenie posiadające wiele nowoczesnych rozwiązań. Poleca się je zwłaszcza do usuwania ciemnego owłosienia (głównie włosów czarnych i brązowych). Wyróżnia go unikatowy, inteligentny czytnik SkinTel, który bezbłędnie odczytuje poziom melaniny w skórze i pozwala na precyzyjne dopasowanie siły energii laserowej do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Vectus posiada również wbudowany system chłodzący Advanced Contact Cooling, który niweluje dyskomfort wywołany podgrzewaniem skóry. Ponadto laser ten wyposażony został w technologię Photon Recycling, która umożliwia nawet stuprocentowe wykorzystanie energii laserowej na powierzchni całego szkiełka szafirowego, co zwiększa efektywność epilacji laserowej i skraca czas trwania pojedynczego zabiegu.

Z powyższych zabiegów skorzystasz w Klinice Miracki w Warszawie. Umów się na konsultację z ekspertami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *