Dlaczego lekarze wolą rejestrować pacjentów online?

Wiele placówek medycznych daje możliwość zarejestrowania wizyty online. Pacjenci nie bez powodu pozytywnie reagują na tę usługę. Entuzjazm podzielają także lekarze.

Oprogramowanie wybierane przez lekarzy

Jednym z oprogramowań, które umożliwia rejestrowanie się przez Internet, jest te dostępne na stronie internetowej http://e-rejestracja24.com.pl/oferta/. Oferta ta jest coraz częściej wybierana przez lekarzy, gdyż przynosi realne korzyści, które zostaną przytoczone poniżej.

Koniec z zapominalskimi pacjentami

Bardzo często lekarze są zmuszeni zaakceptować przymusowe okienka, a wszystko z powodu pacjentów, którzy nie pojawiają się na wizytach. To zarówno starta czasu, jak i pieniędzy dla lekarza, dlatego oprogramowania dają możliwość rozwiązania tego problemu. Pacjent otrzymuje powiadomienie o umówionej wizycie 72 godziny przed, czy nawet w ten sam dzień.

Oszczędność czasu

Kiedy pacjenci przestają zapominać o wizytach, lekarz nie traci swojego cennego czasu. Dodatkowo nie muszą też zajmować się umawianiem pacjentów, czy też kontrolowaniem terminów. Tym wszystkim zajmuje się oprogramowanie, które tworzy kalendarz. Jednak, jeśli jest taka konieczność, lekarz może odwołać wizytę, zmienić termin lub błyskawicznie zapisać pacjenta na kolejną wizytę.

Oszczędność finansowa

Elektroniczna rejestracja owszem jest wydatkiem, jednak w bardzo szybkiej perspektywie się zwraca. Dzięki temu znacznie ograniczamy wydatki na administrację lub z niej rezygnujemy. Dzięki temu wdrażając nowoczesną metodę rejestracji, zyskujemy wizerunkowo, organizacyjnie, jak i finansowo.

Wygoda dla pacjentów

Lekarze doceniają też fakt, iż rejestracja do lekarza staje się dla pacjentów znacznie bardziej naturalna i szybsza. Dzięki temu częściej korzystają z ich usług bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z dojazdem do przychodni w celu zarejestrowania się na wizytę lub też wykonywania wielokrotnych prób dodzwonienia się do przychodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *