Deskorolka elektryczna – wszystko co warto o niej wiedzieć

Jako że żyjemy w nowoczesnej dobie powszechnego rozwoju, rynek jest nieustannie zalewany różnymi wynalazkami. Niektóre z nich okazują się całkiem praktyczne, a w efekcie stają się ogólnodostępne i szybko zyskują popularność.

Jednym z takich wynalazków jest deskorolka elektryczna. W wielu miejscach okazuje się ona bardzo praktycznym środkiem lokomocji dla dorosłych, niemniej jednak również sporo dzieci świetnie bawi się z jej pomocą.

Czy zastanawiasz się nad kupnem deskorolki elektrycznej? Jeśli tak, to poświęć chwilę na zapoznanie się z kilkoma faktami oraz sprawdzonymi wskazówkami w związku z tym niecodziennym urządzeniem.

Rodzaje deskorolek elektrycznych

Generalnie rzecz ujmując istnieją dwa rodzaje deskorolek elektrycznych. Oto i one:

  • teslaboard
  • hoverboard

Oba gatunki deskorolek elektrycznych są dedykowane zupełnie innym odbiorcom, a ponadto diametralnie różnią się od siebie budową, wyglądem i zasadą działania. Przyjrzyjmy się pokrótce każdemu z nich.

Teslaboard

Teslaboard jest bardzo rzadko spotykanym urządzeniem. Nie przyjęło się ono w społeczeństwie z tak dużą aprobatą jak jego brat – hoverboard, na którym skupimy się w kolejnym śródtytule.

Jak wygląda teslaboard? Generalnie nie różni się on niczym od zwykłej deskorolki. Teslaboard posiada cztery koła oraz znajdującą się na wierzchu deskę, na której stoi osoba jadąca. Urządzenie jest napędzane silnikiem elektrycznym, który z reguły znajduje się pod deską i pomiędzy przednią a tylną parą kół.

Osoba prowadząca teslaborda kieruje nim za pomocą pilota trzymanego w ręku. Przyzwyczajenie się do takiej formy sterowania z pewnością nie jest łatwe, co utrudnia naukę jazdy na tym urządzeniu. Oczywiście balansowanie ciałem także jest jedną z form kierowania teslaboardem. Dostosowanie ruchów do toru jazdy jest szczególnie ważne podczas wchodzenia w zakręty.

Generalnie rzecz biorąc istnieją dwa rodzaje teslaboardów:

  • do jazdy miejskiej
  • do jazdy terenowej

W zależności od tego, do czego chcesz używać swojej deskorolki elektrycznej, musisz zdecydować się na jeden z nich. Teslaboardy terenowe różnią się od miejskich amortyzacją, wielkością kół oraz pojemnością baterii.

Hoverboard

Hoverboard jest zdecydowanie popularniejszym urządzeniem. W dużych miastach można dosyć często spotkać ludzi, którzy przemieszczają się z użyciem tego urządzenia traktując go jako swoisty środek transportu.

Jak wygląda hoverboard? Posiada on dwa koła, które znajdują się po bokach 'podestu' przeznaczonego dla stóp jeżdżącego. Tak naprawdę wspomniany 'podest' składa się z dwóch pracujących niezależnie części przypominających pedały. Przechylając pedały do przodu lub do tyłu dodaje się gazu lub zwalnia. Skręca się poprzez nadanie jednej ze stron urządzenia większej mocy.

Generalnie rzecz ujmując, aby nauczyć się jeździć na hoverboardzie trzeba poświęcić na to sporo czasu oraz zaliczyć wiele nieudanych prób. Wiele osób, które pierwszy raz próbują przejechać się za pomocą tej deskorolki elektrycznej, mają problem nawet z utrzymaniem równowagi! Niemniej jednak, dobrze opanowany hoverboard może okazuje się być znakomitym środkiem transportu.

Hoverboard – tak samo jak i teslaboard – jest urządzeniem elektrycznym. Z reguły pozwala on na osiągnięcie prędkości około 20 km na godzinę.

Podsumowanie

Który z dwóch rodzajów deskorolek elektrycznych będzie najbardziej odpowiedni dla Ciebie? Teslaboard terenowy jest idealnym urządzeniem dla ludzi aktywnych, którzy szukają środka transportu na nierówności i bezdroża. Z kolei zwykły teslaboard przyda się na zadbanych ulicach i chodnikach miejskiej dżungli. Kiedy natomiast warto zdecydować się na zakup hoverboarda? Jest to bardzo uniwersalne urządzenie, które sprawdzi się zarówno na równym, jak i na nieco wymagającym podłożu. Powodzenia!

Zobacz ranking: https://sportportal.pl/top-5-najlepsze-deskorolki-elektryczne-1500-zl-ranking/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *