Co musisz wiedzieć o depilacji laserowej?

Depilacja laserowa cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Obecnie wykonywana jest niemal w każdym mieście i nietrudno o znalezienie profesjonalnego salonu oferującego taką usługę. Decydują się na nią panie w każdym wieku, których nie satysfakcjonują krótkotrwałe efekty innych metod depilacji. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod golenia takich jak zwykłe maszynki, woski, plastry czy depilatory, depilacja laserowa gwarantuje długotrwałe efekty oraz idealnie gładką skórę bez podrażnień. Wystarczy kilka zabiegów, aby przez lata cieszyć się jedwabiście gładką skórą.

Dla kogo depilacja laserowa?

Chociaż w większości przypadków na depilację laserową decydują się panie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby mogli z niej skorzystać również mężczyźni. Kobiety najczęściej decydują się na laserową depilację nóg, pach, pachwin, bikini lub wąsika. Z kolei mężczyźni najczęściej decydują się na usunięcie owłosienia z pleców lub torsu. Taki zabieg nie tylko podnosi komfort życia, ale także umożliwia pozbycie się kompleksów w przypadku zmagania się z nadmiernym owłosieniem danej partii ciała.

Liczne pozytywne opinie zachęcają do poddania się temu zabiegowi. Nie tylko zadowolone klientki pozytywnie wypowiadają się o zabiegach depilacji laserowej. Zabieg ten jest równie pozytywnie postrzegany przez ekspertów:

Zabiegi depilacji laserowej stają się coraz bardziej powszechne nie tylko ze względu na to, że można dzięki nim zrezygnować z uporczywego golenia co kilka dni. Zabiegi takie są szczególnie korzysne dla osób dotkniętych porblemem częstych stanów zapalnych czy wrastających włosków. Kolejną zaletą zabiegu depilacji laserowej jest strona finansowa. Ponieważ depilacja laserowa wyróżnia się trwałymi efektami, nie musimy jej stosować regularnie przez całe życie tak jak depilacji woskiem czy tradycyjną maszynką. Pozwala to zaoszczędzić zarówno dużą sumę pieniędzy, jak i ogromną ilość czasu. mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Poniżej przedstawiono kilka podstawowych informacji, z którymi warto się zapoznać przed zdecydowaniem się na pierwszą wizytę.

Jak działa laserowe usuwanie owłosienia?

Laserowe usuwanie owłosienia polega na emisji wiązki światła laserowego. Emitowane przez laser światło jest absorbowane przez barwnik włosa, dzięki czemu włos ulega zniszczeniu. Pierwsze efekty depilacji laserowej widać już po pierwszym zabiegu, jednakże w celu uzyskania maksymalnych efektów, należy wykonać serię takich zabiegów.

Skuteczność najnowszych urządzeń do depilacji laserowej jest bardzo wysoka. W przypadku lasera Vectus bardzo duże znaczenie ma zastosowanie innowacyjnego czytnika melaniny Skintel. Dzięki niemu urządzenie pozwala ustalić optymalne parametry dla skóry. Zazwyczaj wystarcza wykonanie 6 zabiegów depilacji laserowej.mówi Marta Włodarczyk, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

Główną zaletą depilacji laserowej jest trwałość efektów. Osoby, które wykonały zaleconą serię zabiegów, regularnie przychodzą na zabiegi i stosują się do wszystkich zaleceń, mogą cieszyć się gładką skórą przez całe życie. Laser to także idealne rozwiązanie dla osób borykających się z takimi problemami, jak wrastające włoski czy zapalenie mieszków włosowych. Co więcej, depilacja laserowa to sposób na zaoszczędzenie dużej ilości czasu. Po serii zabiegów depilacji laserowej możesz na stałe zrezygnować z używania jednorazowych maszynek do golenia.

Ile zabiegów zaplanować?

Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać, aby trwale usunąć owłosienie – trzeba wykonać serię zabiegów. Zazwyczaj jest to około sześciu lub ośmiu powtórzeń. Każde z tych powtórzeń wykonywane jest w odpowiednich odstępach. Depilacja laserowa bikini, twarzy czy ramion zwykle jest wykonywana co 4-6 tygodni. Z kolei depilacja nóg bądź pleców co 8-10 tygodni. Jest to jedynie orientacyjny czas odstępów między zabiegami, ponieważ zarówno ilość zabiegów, jak i odstępy między nimi są sprawą stricte indywidualną.

Kiedy najlepiej wykonywać zabiegi?

W związku z tym, iż skóra przed zabiegiem ani po zabiegu nie powinna być narażona na promienie słoneczne, najlepszą porą na wykonanie zabiegu jest zima bądź wczesna jasień. Należy pamiętać o tym, aby nie umawiać się na zabieg laserowego usuwania owłosienia ze świeżą opalenizną, ponieważ jest to jedno z głównych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Warto więc wykorzystać sezon zimowy na pozbycie się krępujących włosków.

Czy depilacja laserowa boli?

Pytanie czy depilacja laserowa boli jest bolączką wszystkich, którzy wybierają się na zabieg. Odczuwanie bólu podczas zabiegu jest kwestią ściśle subiektywną i zależną od progu bólu klientki lub klienta. Dyskomfort może pojawić się w przypadku depilacji okolic intymnych i u klientek z bardzo niskim progiem bólu. Poza tym, że zabieg jest komfortowy, to jest także w pełni bezpieczny. Dodatkową korzyścią jest także relatywnie krótki czas trwania zabiegu. Laser do depilacji Vectus sprawia, że zabieg jest niemalże bezbolesny i bardzo komfortowy.

Po wykonanym zabiegu depilacji laserowej może pojawić się zaczerwienie skóry lub delikatny obrzęk. Tego typu podrażnienie najczęściej utrzymuje się do kilku godzin po wykonanym zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Depilacja laserowa posiada listę przeciwwskazań, jak niemal każdy zabieg kosmetologiczny. Przede wszystkim należy pamiętać, że depilacja laserowa nie będzie skuteczna w przypadku włosów bardzo jasnych lub siwych. Spowodowane to jest brakiem barwnika w takich włosach. Najlepsze oraz najszybsze efekty depilacji laserowej można uzyskać przy najciemniejszych włosach i jasnej skórze.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który nie ma wielu przeciwwskazań, są to popularne w zabiegach kosmetycznych przeciwwskazania jak:

 • ciąża lub karmienie piersią,

 • świeża opalenizna,

 • podrażnienie skóry,

 • skłonność do przebarwień i bliznowców,

 • bielactwo,

 • łuszczyca,

 • niezaleczone infekcje skóry (np. wirusowe, grzybicze czy bakteryjne).

O czym pamiętać przed i po depilacji laserowej?

Przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania naturalnego i wizyt na solarium. Na dzień przed zabiegiem należy zgolić maszynką do golenia włoski na wybranym obszarze. Należy również zadbać o kondycję naszej skóry, np. nawilżyć ją najpóźniej na dzień przed zabiegiem. Na około cztery tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z wyrywania włosków woskiem, pęsetą bądź depilatorem. Z kolei na tydzień przed depilacją laserową należy zaprzestać przyjmowania leków oraz ziół o działaniu fototoksycznym.

Po zabiegu należy stosować delikatne produkty myjące i nie używać dezodorantów ani antyperspirantów na wydepilowanym obszarze. Należy ściśle ograniczyć korzystanie z saun oraz basenów. Warto też unikać ekspozycji na słońce i stosować kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Ceny zabiegów depilacji laserowej różnią się w zależności od wybranego salonu oraz wielkości danego obszaru. Przykładowo cena depilacji laserowej wąsika będzie się znacząco różnić od depilacji laserowej pleców. Co więcej, wiele salonów oferuje zniżkę w przypadku zdecydowania się na serię zabiegów zamiast jednorazowego zabiegu depilacji laserowej.

Depilacja laserowa – ceny

Ceny depilacji laserowej różnić będą się w zależności od używanego lasera. Oto przykładowe ceny zabiegów dla najpopularniejszych części ciała:

 • Depilacja laserowa pach – ok. 250 zł za 1 zabieg

 • Depilacja laserowa pleców – ok. 350 za 1 zabieg

 • Depilacja laserowa nóg – ok. 600 zł za 1 zbieg

 • Depilacja laserowa bikini – ok. 400 zł za 1 zabieg

Wybierając laser warto zastanowić się nad jego skutecznością oraz ilością zabiegów w serii – czasami warto wybrać droższy (w przeliczeniu na 1 zabieg) laser, który będzie bardziej skuteczny niż tańszy laser, który może okazać się mniej skuteczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *